MIŚ JOGI - O EKOLOGII

Już od 26 lat co roku 22 kwietnia w Polsce obchodzony jest "Dzień Ziemi". Celem akcji jest przede wszystkim promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci na spektakl teatralny pt. "Miś Jogi o ekologii". Aktorzy z Teatru "Fantazja" zagrali dwa przedstawienia. Pierwsze w Wyszynach dla dzieci z Przedszkola im. Koziołka Matołka, drugie w Budzyniu dla dzieci z Przedszkola Samorządowego i dzieci z oddziałów w Dziewokluczu i Sokołowie Budzyńskim.

Akcja przedstawienia rozgrywa się w lesie, w którym nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwa Strażnik. Niespodziewany wyjazd Strażnika zmusza go do mianowania swoim zastępcą Misia Jogiego. Miś uważa, że świetnie poradzi sobie z tym zadaniem. Niestety brak zasad ekologii doprowadza do wielu przykrych i niebezpiecznych zdarzeń. Na szczęście Pani Przyroda przychodzi Misiowi z pomocą i wszystko kończy się dobrze.

Przez sztukę i zabawę dzieci zapoznały się z zasadami poprawnego zachowania się w lesie. Poznały zasady segregacji śmieci, oszczędzania wody i światła. To interaktywne przedstawienie pokazało dzieciom czym jest ekologia oraz jak dbać o porządek na naszej planecie Ziemi.