FESTIWAL POEZJI ŚPIEWANEJ

Z okazji przypadającego 21 marca "Światowego Dnia Poezji" dyrektor Biblioteki Publicznej Maria Ganclerz i wicedyrektor Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich Wanda Kempińska zorganizowały "Festiwal Poezji Śpiewanej". Uroczystość, w której udział wzięli uczniowie Gimnazjum odbyła się w piątek, 18 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Została ona podzielona na dwie części : pierwsza - konkursowa i druga - koncertowa, w której gościnnie wystąpił Tomasz Górkiewicz - muzyk, kompozytor, wokalista i gitarzysta, prezentując  młodzieży wiersze znanych poetów we własnej aranżacji. Muzyk, jako profesjonalista w dziedzinie  muzyki i śpiewu był również przewodniczącym jury, które oceniało występy uczestników festiwalu.

W konkursie utwory poetyckie zaśpiewali : wszyscy uczniowie z klasy II d, występując jako grupa oraz soliści : Joanna Bucholc, Julia Kędzierska, Aleksandra Kin, Jakub Ganclerz i  Anna Krawczyk. Uczestnicy festiwalu zmierzyli się z bardzo trudnym repertuarem. Nie zabrakło utworów m. in. Edwarda Stachury, Starego Dobrego Małżeństwa, czy Marka Grechuty. Dla wszystkich było to ogromne  wyzwanie i nowe doświadczenie. Jury zdecydowało, że wszyscy uczestnicy zasłużyli na wyróżnienie, tym bardziej, że występ ten był dla nich debiutem.