BALIK KARNAWAŁOWY 2016

W drugi poniedziałek ferii zimowych Biblioteka Publiczna zawitała z balikami karnawałowymi do kolejnych wiosek w Gminie Budzyń. Tym razem bawiliśmy się w Sokołowie Budzyńskim i w Bukowcu.

Do odświętnie udekorowanych pomieszczeń w świetlicach wiejskich przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Niektóre z dzieci przebrane były w bardzo pomysłowe stroje. Prowadzący bal - aktor Piotr Witoń przygotował dla nich szereg zabaw i konkursów tanecznych. Dwie godziny na parkiecie zmęczyły uczestników, a pomimo tego tańcom nie było końca.

Świetna zabawa, dużo śmiechu i radości oraz zadowolone buzie dzieci spowodowały, że baliki karnawałowe zostały wpisane do kalendarza imprez stałych Biblioteki. Już od dzisiaj dzieci mogą szykować sobie wymyślne stroje na przyszłe ferie.

Dla dzieci z Budzynia  również zorganizowana została taneczna atrakcja. Z inicjatywy pani sołtys Marii Jabłońskiej w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się balik przebierańców. Zabawę prowadził wesoły klown ubrany w kolorowy strój, który porwał do tańca nie tylko wszystkie dzieci, ale również ich opiekunów. Poza tanecznymi zabawami robił mega duże bańki mydlane oraz  balonowe zwierzęta, kwiaty, drzewa i inne rzeczy. Za udział w towarzyszących zabawie quizach i konkursach dzieci otrzymały wiele atrakcyjnych nagród.