MAGIA ŚWIĄT

W Bibliotece Publicznej w Budzyniu już od pierwszych dni grudnia panuje świąteczna atmosfera. Przez cały miesiąc popularyzowane są przede wszystkim baśnie i opowieści o Świętach oraz książki opisujące tradycje i zwyczaje Świąt  Bożego Narodzenia. W tym też klimacie, w punkcie bibliotecznym w Sokołowie Budzyńskim odbyły się Mikołajki dla dzieci. Organizatorki - pani Małgorzata Jeska, która zajmuje się działalnością punktu i pani Irena Jankowska, która prowadzi zajęcia w świetlicy środowiskowej przygotowały dla uczestników szereg atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od czytania bajek o tematyce świątecznej, po czym dzieci brały udział w quizach czytelniczych. Następnie wszyscy chętnie zasiedli do tworzenia prac plastycznych na temat poznanych tekstów. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni upominkami, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodycze.