BIBLIOTEKA W CZOŁÓWCE

Kolejny Ranking Bibliotek rozstrzygnięty i kolejny powód Biblioteki Publicznej w Budzyniu do radości. W tym roku po raz piąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” wyłoniły najlepsze biblioteki w Polsce. Tym razem Biblioteka w Budzyniu zajęła 14 miejsce w Wielkopolsce, a 142 w kraju. Bardzo cieszy nas ten wynik, tym bardziej, że mimo znacznych niedogodności w funkcjonowaniu pracy bibliotecznej, jest on lepszy od ubiegłorocznego. Rok 2014 nie był dla Biblioteki rokiem łatwym. Prowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury remont spowodował, że zbiory biblioteczne zostały przeniesione do pomieszczenia w Gimnazjum. Tam przez pięć miesięcy książki częściowo wymieszane, ściśnięte, z utrudnionym dostępem służyły swoim wiernym czytelnikom. Nie miało to negatywnego wpływu, ani na pracę merytoryczną Biblioteki, ani też na działalność kulturalną. Systematycznie dokonywano zakupów nowości wydawniczych dbając, by wszystkie bestsellery i hity czytelnicze trafiły do zbiorów naszej Biblioteki. A zbiory Biblioteka ma bardzo bogate, zarówno w powieści, jak i w literaturę popularnonaukową. Rocznie przybywa Bibliotece ponad 1800 nowych książek. Dokonując zakupów nowych książek zawsze zaspokajamy potrzeby czytelnicze, nie tylko te związane z rozrywką i relaksem, ale też te konieczne do edukacji. Każdemu czytelnikowi, który potrzebuje literatury do nauki lub pracy pomagamy w zdobyciu książek. Dla najmłodszych poza pięknie wydanymi, kolorowymi książkami kupujemy filmy DVD z bajkami. Dorosłym, szczególnie tym, którzy mają problem ze wzrokiem oferujemy książki z dużą czcionką oraz płyty CD z powieściami do słuchania. Każdy chory, starszy czy niepełnosprawny nasz Czytelnik może liczyć na dostarczenie książek do domu. Zarówno terminu zwrotu, jak i rezerwacji książek można dokonać telefonicznie. Serdecznie zapraszamy w odwiedziny do naszej Biblioteki.