DOBRA WRÓŻKA

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej przyjechała do Budzynia baśniopisarka Wioletta Piasecka. Spotkała się ona z dziećmi z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej oraz z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola.

Już od samych drzwi pani Wioletta wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój ukazując się w baśniowym stroju wróżki. Autorka opowiedziała dzieciom o sobie i o swojej twórczości oraz o swoich zamiłowaniach. Zapoznała uczestników spotkania ze swoimi najnowszymi książkami. Opowiedziała fragmenty swoich baśni wykorzystując przy tym różne, własnoręcznie wykonane rekwizyty. Widzowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk kukiełkowy i przedstawienie z użyciem pacynek.

Pisarka pochwaliła się również swoją pasją do piłki nożnej, co spotkało się ze szczególną aprobatą ze strony chłopców. Z tej miłości do futbolu Wioletta Piasecka oddała do rąk swoich młodych Czytelników książkę zupełnie inną od dotychczasowych . "Zagadki piłkarskie" to opowieść o przyjaźni, pasji, porażkach i marzeniach. Można w niej znaleźć zagadki o najlepszych piłkarzach świata. Był też quiz wiedzy o futbolu i oczywiście wróżby, które wzbudzały mnóstwo radości i śmiechu.