Pociąg do książki

Tradycyjnie w ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną zaprasza uczniów klas pierwszych na uroczyste „Pasowanie na Czytelników”. W uroczystości, która w tym roku odbyła się 13 maja 2019 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury udział wzięli zaproszeni goście oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie dzieci. Po wysłuchaniu kilku zdań na temat zalet płynących z czytania książek oraz próśb książki wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie każdy uczeń za pomocą czarodziejskiego ołówka został pasowany na Czytelnika. Po tej ceremonii dzieci otrzymały w prezencie książkę a wychowawcy klas : pani Joanna Świergosz, Wioletta Stefańska, Wiesława Ajchsztet i Danuta Bentkowka odebrały dla nich pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość była przeplatana piosenkami i wierszami o książkach. Na scenie wystąpili : Lusia Świerkowska, Mikołaj Niedbalski, Natalka Łasecka, Jaśmina Szejner, Alinka Kawlewska i Hania Kasperczak. W przygotowanie części artystycznej włączyły się również mamy i przygotowały ze swoimi córkami Martyną i Mają piosenkę „Pociąg do książki”. Była to niezwykle miła i doniosła uroczystość, szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy obiecali, że będą pamiętać o złożonych obietnicach.