W stylu hawajskim

W piątek, 28 sierpnia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się III Spotkanie Budzyńskich Marii. W tym roku Marie swoje piękne imię celebrowały w stylu hawajskim. Kwiaty we włosach, naszyjnik lei na szyi, ciekawe akcesoria i kolorowe dekoracje stworzyły niezwykłą tropikalną aurę. Po powitaniu i wspólnym wzniesieniu toastu nastąpiło uroczyste przyjęcie do swojego grona najmłodszej Marii, czyli dwu i pół miesięcznej Marysi Kowalskiej z Budzynia. Następnie Marie wysłuchały kilku ciekawostek na temat Hawajów i obejrzały krótką prezentację o tym fascynującym archipelagu. Podczas całego spotkania panowała niezwykle miła i wesoła atmosfera. Marie tańczyły, śpiewały, rozwiązywały różne zagadki, żartowały i opowiadały śmieszne historyjki. Odbyło się też losowanie „Królowej Spotkania”, którą została Maria Jabłońska, a tytuł „Pomocnicy Królowej” wylosowano dla Marii Zielińskiej. Pani Maria Lewandowska, która podczas zabaw uzbierała sobie najwięcej punktów została mianowana „Cukierkową Marią”. Spośród uczestniczek wyróżniona została również pani Maria Szarek, jako Maria sumiennie odwiedzająca budzyńską bibliotekę. Wręczono wiele nagród niespodzianek i żartobliwych prezentów. Na pożegnanie każda Maria otrzymała książeczkę z życiowymi sentencjami wybitnych osobowości. Z pewnością te egzotyczne party na długo pozostaną w pamięci biorących udział w tegorocznym spotkaniu.