WOJCIECH WIDŁAK

Urodził się w 1957 w Krakowie. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Znany jest szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni redaktor miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci w 1998. Ma w dorobku około trzydziestu książek. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2010 i 2011, Pióro Fredry 2011, nagrodę Dużego Donga 2011, nagrodę Guliwer w krainie Liliputów 2013, nagrodę PEGAZIKA 2016Na podstawie jego opowiadań powstał spektakl "Pan Kuleczka" w eksperymentalnym teatrze dla dzieci "Szklana Kula, Zielone Słońce", a także w Teatrze Animacji w Poznaniu. (gościł w V/2022)