ANNA JAKLEWICZ

Z zamiłowania podróżniczka i antropolog, z wykształcenia archeolog. Autorka książek podróżniczych o Indonezji i Chinach. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych.Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży i warsztaty archeologiczne dla dzieci. Zazwyczaj wyjeżdża na dłużej. W Sudanie spędziła ponad pół roku, w Egipcie rok, w Indonezji i Chinach prawie dwa lata, podglądając świat "małych ojczyzn" i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe i etniczne. Wielokrotnie wyróżniona z prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Kolosy oraz nagrodę jury na Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie na Festiwalu Podróżniczym Trzy Żywioły.(gościła w VI/2018)