LATO ARTYSTYCZNE 2022

We wtorek, 21 czerwca w pierwszy dzień lata w Biblioteka Publiczna w Budzyniu zorganizowała X edycję „Lata Artystycznego” - wydarzenia o charakterze kulturalno-edukacyjnym mającego na celu promocję twórczości różnych artystów.

W godzinach porannych zaproszeni goście-artyści spotkali się z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych. Zwieńczeniem tego wydarzenia była uroczysta gala w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych i kulturalnych, bibliotekarzy z zaprzyjaźnionych bibliotek, młodzieży szkolnej oraz czytelników.

Podczas gali dyrektor biblioteki Maria Ganclerz i konferansjer Mieczysław Góra - znany satyryk i humorysta przedstawiali poszczególnych artystów. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Laura Mandelt – utalentowana wokalnie mieszkanka Chodzieży, od czterech lat związana ze Studiem Piosenki w naszym Ośrodku Kultury. Następnie kolejno zaprezentowali się: Magdalena Ludwiczak – pisarka, autorka powieści obyczajowych dla dorosłych i książek przygodowych dla dzieci ; Krzysztof Galas – niewidomy poeta, publicysta, dziennikarz, który gra na gitarze i wraz z żoną Aliną w duecie śpiewa poezję ; Kamila Górna – tegoroczna absolwentka muzykologii na Uniwersytecie AM, od szóstego roku życia ćwiczy wokal pod kierunkiem instruktorki Krystyny Świniarskiej ; Paulina Królak – aktorka telewizyjna i teatralna, wokalistka i dziennikarka, a także menager i członkini rodzinnego zespołu „Familiaris” ; Mateusz Pawłowski i Maja Woś – para taneczna mająca na swoim koncie wiele sukcesów, zdobywcy najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” w stylu standardowym i latynoamerykańskim ; Monika Sawicka Kacprzak – autorka książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarka, współzałożycielka i działaczka Fundacji „Dave-Mecum – chodź ze mną” i Jakub Herfort – solista o wyjątkowym głosie, zwycięzca IX edycji telewizyjnego programu „Mam Talent”. Tradycyjnie na pamiątkę udziału w „Lecie Artystycznym” wszyscy artyści zostali obdarowani okolicznościową statuetką. Statuetkę otrzymała także pani Krystyna Kempka – bibliotekarz biblioteki szkolnej, jako podziękowanie za wiele lat owocnej współpracy z biblioteką publiczną. „Lato Artystyczne” jest również okazją, by wyróżnić najaktywniejszych czytelników. W tym roku tytuł „Wzorowego Czytelnika” otrzymali: w kategirii dzieci - Oksana Kienic, Zuzanna Cybulska, Natalia Hołubowska ; w kategorii młodzież - Maria Cerajewska, Julia Szczepańska, Krzysztof Gapiński ; w kategorii dorośli - Małgorzata Żak, Daniela Czernichowska, Janina Kamińska i Sylwia Przywarczak. Na zakończenie wszyscy uczestnicy tegorocznej jubileuszowej edycji zostali poproszeni o wpisanie się do księgi pamiątkowej „Lata Artystycznego”.